×
Interneti, Janar 2013
Kompania më e madhe ajrore ruse "Aeroflot" këtë vit do të lansojë val
Ekspertët e “Laboratorit të Kasperskit” ("Kaspersky Lab") zbuluan një rrjet masiv kibernetik nën emrin e koduar "Tetori i Kuq". Për pesë vjet me radhë keqbërësit kanë vjedhur informacion mjaft të vlefshëm komercial, diplomatik dhe gjeopolitik. Ekspertët po përpiqen tani të kuptojnë se kush mund të qëndrojë pas spiunazhit kompjuterik.
Fundjavën e kaluar hakerët e "Anonymous" sulmuan faqen e Internetit të Institutit të Teknologjisë të Massachusetts (MIT).
Ish-Guvernatori i shtetit amerikan të New Mexico, Bill Richardson, dhe Kreu i Internet-kompanisë Google, Eric Schmidt, gjat
Një nga përdorueset e Facebook fajëson stafin e menaxhimit të këtij rrjeti social për mosgatishmërinë e tij për të luftuar kundër përmbajtjeve ofenduese ndaj grave.
Akademia Amerikane e Arteve Kinematografike për herë të parë në historinë e çmimit "Oscar" do të lejojë votimin në Internet për të përcaktuar kandidaturat.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2013
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2013
1
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
30
31