×
Interneti, Nëntor 2012
Të gjitha 84 blloqet e adresave siriane IP rezultuan të padisponueshme. Kështu që asnj
Agjencia Ndërkombëtare e Energjisë Atomike (ANEA) pranoi se një nga serverat e saj
Shërbimi Federal i Rusisë për kontrollin e trafikut të drogës p
Kompania Google filloi të mbledhë firma kundër censurës në Internet. Peticioni elektronik me titull "Take Action" u shfaq në rrjet më 20 nëntor.
Hakerët, të cilët mbështesin lëvizjen terroriste të "Hamas-it", po përpiqen të sulmojnë sistemet e informacionit të Ministrisë së Mbrojtjes së Izraelit dhe sistemin e mbrojtjes të baterive antiraket "Mburoja e hekurt", njoftojnë mediat izraelite.
Faqet e Internetit të qeverisë së Izraelit iu nënshtruan më shumë se 44 milionë sulmeve kibernetike që nga fillimi i operacionit ushtarak kundër militantëve palestinezë. Për këtë deklaroi Ministri i Financave të vendit Yuval Steinitz.
Shërbimi i Internet-telefonisë Skype e ka çaktivizuar përkohësisht funksionin e rip
Aksesi pa kabllo në rrjetin e Internet wireless (Wi-Fi) në Lojrat Olimpike Dimërore në
Në një intervistë ekskluzive me Radiokompaninë "Zëri i Rusisë" përfaqësuesi i “Anonymous” iu përgjigj pyetjeve në lidhje me shërbimet e inteligjencës, rreptësimin e ligjeve, lirinë e hapësirës së Internetit si dhe ndan me korrespondentin mendimet e veta mbi Rusinë.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Nëntor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Nëntor 2012
1
3
4
5
7
9
10
11
12
13
15
16
17
18
20
22
23
24
25
27
30