×
energjetika, 2011
Në 30 vitet e ardhshme kërkesa për burimet e energjisë do të rritet me më shumë se 1/3, duke përfshirë edhe atë për gaz - 60%. I tillë është parashikimi i ekspertëve të Exxon Mobile.
Rusia nuk e sheh aspak të arsyeshme për t’u bashkuar me embargon energjetike kundër Iranit, deklaroi sot në Doha (Katar) Ministri rus i Energjisë Sergei Shmatko.
Shteti i Bashkuar i Rusisë dhe Bjellorusisë mori jetë të re. Në mbledhjen e
Presidenti i Federatës Ruse Dimitri Medvediev e quajti samitin e parë të Forumit të
Liberalizimi i mëtejshëm i tregtisë do të kontribuojë në rritjen e qëndrueshme botërore.
Në 5-10 vitet e ardhshme kompleksin energjetik të Rusisë e pret një modernizim serioz, deklaroi
Për Rusinë parashikueshmëria në tregjet e energjisë është më
Rusia vazhdon të këmbëngulë në domosdoshmërinë e reformimit t
E ashtuquajtura paketë energjetike mund të dëmtojë bashkëpunimin midis Rusisë dhe shumë shteteve europiane.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2011
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2011
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31