×
SHBA, 14 qershor 2013
Në Jordani do të mbeten gjuajtësit amerikanë "F-16" dhe sistemet e mbrojtjes antiraket "Patriot", të cilat u dërguan në mbretëri për zhvillimin e stërvitjeve të përbashkëta ushtarake.
Organizatori i rrjedhjes së të dhënave mbi punën e shërbimeve sekrete
Kreu i Komitetit të Dumës Shtetërore për Punët e Jashtme
Presidenti amerikan Barack Obama mori vendimin të furnizojë me armë opozitën siriane. Llojet e armatimeve, si dhe koha e dërgimit të tyre rebelëve ende nuk është bërë e ditur.
Një mol që përdorej si shëtitore u shemb në qytetin amerikan të Miami, shteti i Florida-s. Sipas mediave lokale, në ujë ranë të paktën 50 persona.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Qershor 2013
Kalendari i ngjarjeve
Qershor 2013
1
2
8
9
15
16
22
23
29
30