×
SHBA, 12 qershor 2013
Edward Snowden, i cili pranoi publikisht dorëzimin pak kohë më parë të materialeve
Kolazhi me imazhet e Winnie-the-Pooh dhe mikut të tij Tigger, i cili u shfaq në bloget kineze
Për herë të parë që nga viti 2005 shumica e amerikanëve
Presidenti amerikan Barack Obama përdori idenë ruse të krijimit të "Frontit Popullor Mbarërus", shkruan gazeta "Izvestia". Organizata amerikane quhet "Bashkimi për Veprim". Ajo u krijua 1 vit e gjysmë pas themelimit në Rusi të Frontit Popullor Mbarërus.
Radiokompania “Zëri i Rusisë” arriti të kontaktojë me një politikane me
Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov, në një intervistë dhënë kanalit televiziv amerikan CBS vuri në pikëpyetje arritjen e armëpushimit të shpejtë dhe rivendosjen e paqes në Siri. Bisedimet e planifikuara për në korrik në Gjenevë midis qeverisë së Bashar Al-Assad dhe opozitës u shtynë përsëri për një kohë të pacaktuar.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Qershor 2013
Kalendari i ngjarjeve
Qershor 2013
1
2
8
9
15
16
22
23
29
30