×
SHBA, 10 qershor 2013
Ish-Kryeministri i Holandës, Ruud Lubers, konfirmoi zërat që qarkullojnë rreth faktit se në territorin e vendit ruhen armë bërthamore. Lubbers tha se 22 mbushje bërthamore janë të vendosura në depot e bazës ushtarake ajrore Volkel.
Presidenti rus Vladimir Putin dhe Kryeministri izraelit Benjamin Netanjahu diskutuan në një bisedë telefonike propozimin e Moskës për dërgimin e paqeruajtësve rusë në linjën e armëpushimit mes Izraelit dhe Sirisë në Lartësitë e Golanit.
Një grup prindërish nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës iu drejtua “Facebook
Ministria amerikane e Drejtësisë nisi një hetim në lidhje me faktin e bë
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Qershor 2013
Kalendari i ngjarjeve
Qershor 2013
1
2
8
9
15
16
22
23
29
30