×
SHBA, 6 qershor 2013
Stuhia e parë tropikale për këtë sezon “Andrea” po zhvendoset drejt shtetit amerikan të Floridës, njofton Shërbimi Meteorologjik i SHBA-së. Siç njoftohet në shtetet Florida, Georgia dhe South Carolina mund të bien deri në 15-20 cm reshje shiu.
Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry, i kërkoi Kreut të Ministrisë së Punëve të Jashtme të Francës, Laurent Fabius, t’i paraqesë Uashingtonit dëshmitë zotëruese faktike të përdorimit të armës kimike në Siri.
Viktima të shembjes së një ndërtesë në Filadelfia, sipas të dhënave të fundit, u bënë 6 persona. Ndërkohë që 13 të tjerë janë hospitalizuar.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Qershor 2013
Kalendari i ngjarjeve
Qershor 2013
1
2
8
9
15
16
22
23
29
30