×
SHBA, 28 maj 2013
Zëvendësministri i Punëve të Jashtme i Rusisë, Sergei Rjabkov, deklaroi gjat
Hakerët i vodhën SHBA-së projektet e një sërë sistemeve, të cilat përbëjnë bazën e Mbrojtjes amerikane antiraket.
Presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro, akuzoi kanalin televiziv amerikan CNN për tentativën e ndërmarrë me qëllim të destabilizimit të situatës në vend dhe nxitjen e një grushti shteti.
Zjarrfikësit evakuuan më shumë se 1 mijë persona për shkak të
Gjuajtësi i Forcave Ushtarake Ajrore të SHBA-së “F-15” ka rënë sot në det në afërsi të rajonit të ishullit jugor japonez Okinawa.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2013
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2013
4
5
11
12
18
19
25
26