×
SHBA, 15 maj 2013
Autoritetet amerikane kanë marrë vendimin për të vendosur në bazën ushtarake
Rusia dhe SHBA-ja planifikojnë një takim të Drejtorit të CIA-s me bashkëpunëtorët e shërbimeve sekrete ruse, njoftoi për gazetarët Ndihmësi i Presidentit të Rusisë, Juri Ushakov.
Moska i ka deklaruar protestë Ambasadorit amerikan në Rusi, Michael McFaul, në lidhje me tentativë
Ambasadori amerikan në Rusi, Michael McFaul, mbas një takimi me diplomatët rusë në Ministrinë e Jashtme refuzoi të komentojë detajet e tij.
Njoftimi për ndalimin e një spiuni amerikan dhe video korresponduese, e shpërndarë nga Shërbimi Federal i Sigurimit të Rusisë (FSB), ngjallin dyshime tek ekspertët e SHBA-së. Ata besojnë se kjo është një shfaqje në frymën e "dramaturgjisë sovjetike".
Situata me Agjencinë Assosiated Press (AP) është një tjetër shembull i problemeve serioze
Nisja e avionit të ri pa pilot u krye të martën nga kuverta e aeroplanmbajtëses bërthamore "George H.W. Bush", thuhet në deklaratën e postuar në faqen e Internetit të Forcave Ushtarake Detare amerikane.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2013
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2013
4
5
11
12
18
19
25
26