×
SHBA, 7 maj 2013
Me Nënkolonelin Xhorxhe Aniçiç (Djordje Aničić) unë u takova në vitin 2009, kur po përgatisja një film dokumentar mbi Operacionin "Engjëlli mëshirues" (Operation "Merciful Angel").
Të martën Ushtria Popullore Koreane kërcënoi Shtetet e Bashkuara dhe Korenë e Jugut se do të kundërpërgjigjet në rast të veprimeve armiqësore ndaj saj nga ana e ushtrive të këtyre dy vendeve.
Në mesin e viktimave, si rezultat i djegies së papritur të një limuzine gjatë një ceremonie martesore në shtetin e Kalifornisë, ndodhej edhe një nuse.
Departamenti Amerikan i Mbrojtjes për herë të parë akuzoi haptazi qeverinë kineze për spiunazh kibernetik.
Gjykata në shtetin amerikan të Nju Xhersit dënoi këngëtaren Lauryn Hill me tre muaj burg për mospagim të taksave. 37-vjeçarja, fituese e disa çmimeve “Grammy Awards", i detyrohet qeverisë 1.8 milionë $ të papaguara nga të ardhurat e viteve 2005-2007.
Në një nga godinat e banuara në qytetin Cleveland të shtetit Ohio policia gjeti tre femra të rrëmbyera rreth 10 vjet më parë. Të gjitha ato ndodhen në spital në gjendje të mirë shëndetësore.
Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe aleatët e tyre kanë filluar sot n
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2013
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2013
4
5
11
12
18
19
25
26