×
SHBA, 2 maj 2013
Policia u interesua për një farë Cameron B. Dambrosio, pasi studentët e Shkoll
Koreja e Jugut i ka kërkuar leje SHBA-së për blerjen e avionëve pa pilot që në vitin 2005, duke njoftuar se ato janë të nevojshëm për misione zbulimi në marrëdhënie me Korenë e Veriut.
Gjykata Supreme e Koresë së Veriut dënoi një shtetas amerikan me 15 vjet punë të detyruar. Sipas informacionit të Agjencisë qendrore koreane të lajmeve, gjyqi i amerikanit me origjinë koreane u zhvillua më 30 prill.
Studentët nga Kazakistani Diaz Kadirbajev dhe Azamat Tazhajakov rrezikohen të dënohen me 5 vjet heqje lirie dhe një gjobë prej 250 mijë $, njofton FBI-ja, të ndaluarit të tretë - amerikanit Robel Phillipos - mund t’i jepet dënimi deri në 8 vjet burg.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2013
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2013
4
5
11
12
18
19
25
26