×
SHBA, 1 maj 2013
Ministri i Mbrojtjes i Gjermanisë, Thomas de Maiziere, u bëri thirrje politikanëve gjermanë të tregojnë vetëpërmbajtje në debatet mbi blerjen e mundshme në SHBA të avionëve luftarakë pa pilot (drones) për Bundeswehr-in.
Ditën e mërkurë Presidenti i Bolivisë, Evo Morales, deklaroi se po dë
Policia e Bostonit njoftoi për arrestimin e tre të dyshuarve të rinj në lidhje me çështjen e sulmit terrorist në maratonë, njofton policia në mikroblogun e saj në Twitter. Sipas informacionit të CNN, arrestimi u bë nga FBI-ja.
Zëvendësministrat e Mbrojtjes të Rusisë dhe SHBA-së, respektivisht Anatoli Antonov dhe Jim
Aktorja e famshme amerikane Deanna Durbin ndërroi jetë të martën, më 30 prill, në moshën 92-vjeçare. Lajmi iu përcoll gazetarëve nga i biri i yllit të kinematografisë, Peter David.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2013
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2013
4
5
11
12
18
19
25
26