×
SHBA, 23 prill 2013
Rusia do të bashkëpunojë me SHBA-në në kuadër të krijimit
Pheniani e sheh raportin e Departamentit amerikan të Shtetit mbi të drejtat e njeriut në Korenë e Veriut si dëshmi të një qëndrimi armiqësor ndaj tij.
SHBA-ja refuzon të njohë statusin e Koresë së Veriut si fuqi bërthamore. K
Redaktori i Agjencisë informative Reuters në Shtetet e Bashkuara të Amerikës u pushua nga
Tamerllan dhe Xhohar Carnaev, të dyshuarit për organizimin e shpërthimeve në vijë
Karakas-i do të kundërpërgjigjet nëse SHBA-ja do të vendosë sanksione ndaj Venezuelës për refuzimin e rinumërimit të votave në përfundim të zgjedhjeve presidenciale, deklaroi Ministri i Punëve të Jashtme i Venezuelës, Elias Jaua.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Prill 2013
Kalendari i ngjarjeve
Prill 2013
6
7
13
14
20
21
27
28