×
SHBA, 9 prill 2013
Prifti protestant Terry Jones po planifikon të djegë rreth 3000 kopje të Kuranit. Ai deklaroi se
Udhëtimi i Beyonce dhe Jay-Z në Havanë, i cili u kritikua ashpër nga kongresmenët amerikanë, nuk ishte organizuar për turizëm, por kishte qëllime kulturore dhe qe bashkërenditur me autoritetet amerikane.
Radioja e Ushtrisë së Mbrojtjes e Izraelit njoftoi se Ministri amerikan i Mbrojtjes, Chuck Hagel, do të vizitojë Izraelin më 21 prill.
Presidenti i SHBA-së Barack Obama deklaroi mbi gatishmërinë për t’i ofruar
Vitin e ardhshëm Forcat Ushtarake Detare të SHBA-së kanë ndërmend të vendosin në anijet e tyre armë me lazer.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Prill 2013
Kalendari i ngjarjeve
Prill 2013
6
7
13
14
20
21
27
28