×
SHBA, 1 prill 2013
Njoftimet në lidhje me shpalljen e luftës Koresë së Jugut nga ana e Penianit dolën në të vërtetë fort të ekzagjeruara. Por ndërmjet dy vendeve fqinje vërehet faktikisht një përshkallëzim i theksuar i tensioneve, duhet thënë. Shumica e ekspertëve dhe politikanëve nuk besojnë në shpërthimin e ndonjë lufte në shkallë të plotë midis tyre, por mundësinë e konflikteve ndërkufitare nuk e përjashtojnë gjatë kësaj.
CIA amerikane përgjon Parlamentin e Turqisë, konfirmon deputeti i Partisë Popullore Republikane, Erdal Aksunger. Deputeti
"Sulmi bërthamor i Forcave të Armatosura Revolucionare të Koresë së Veriut, të
Në një autostradë në Virxhinia ndodhi një aksident automobilistik me përfshirjen e 75 makinave. Si pasojë e incidentit mbetën të vdekur tre persona si dhe rreth 25 të tjerë janë lënduar dhe janë dërguar tashmë në spital.
SHBA-ja transferoi gjuajtësit “F-22” në Korenë e Jugut për përfshirjen në stërvitjet e përbashkëta ushtarake.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Prill 2013
Kalendari i ngjarjeve
Prill 2013
6
7
13
14
20
21
27
28