×
SHBA, 8 shkurt 2013
Një kriminel i panjohur kibernetik theu postën elektronike të ish-Presidentit të SHBA-ve, George Bush-babait, njoftoi të premten gazeta "USA Today".
Shkatërruesi (destroyer) amerikan “Barry”, i pajisur me sistemin multifunksional të mbrojtjes antiraket "Aegis", i
Mbi shtetet e Connecticut, Maine, Massachusetts, New Hampshire, Vermont dhe Rhode Island në verilindje të SHBA-ve vërshoi stuhia më e fuqishme e dëborës gjatë 35 viteve të fundit, njoftoi të premten Shërbimit Meteorologjik Kombëtar amerikan.
Ministri amerikan i Mbrojtjes Leon Panetta dhe Kryetari i Komitetit të Bashkuar të Shefave të Shtabeve
Ministria e Kulturës e Rusisë dhe Biblioteka Shtetërore Ruse, me rekomandim të Ministris
SHBA-ja dhe Koreja e Jugut mund të ndërmarrin një sulm parandalues ndaj Koresë së Veriut, tha në një konferencë për shtyp Zëdhënësja e Departamentit amerikan të Shtetit, Victoria Nuland.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
Shkurt 2013
Kalendari i ngjarjeve
Shkurt 2013
2
3
9
10
16
17
23
24