×
SHBA, 5 shkurt 2013
Artisti i Lyric Opera of Chicago ka marrë djegie në fytyrë dhe në grykë gjatë provave të operës "Die Meistersinger von Nürnberg" të Richard Wagner.
Ushtarakët amerikanë në Afganistan anuluan ndalimin për nënshkrimin e kontratave me kompaninë ajrore afgane Kam Air, e cila dyshohet se transporton sasi të mëdha lëndësh narkotike nga Afganistani në vende të tjera.
Senatori republikan i SHBA-së John McCain e krahasoi Presidentin iranian, Mahmoud Ahmadinejad, me një majmun. Deklarata e politikanit erdhi pasi lideri iranian shprehu pikësynimin e tij për të fluturuar në kozmos. "Pra, Ahmadinejad dëshiron të bëhet iraniani i parë që shkon në kozmos.
Presidenti amerikan Barack Obama nënshkroi të hënën ligjin për anullimin e përkohshëm të vlerës maksimale të lejuar të borxhit amerikan.
Agjencia ndërkombëtare e renditjeve Standard & Poor’s njoftoi se kundër saj
Fëmija 5-vjeçar, të cilin një burrë i armatosur e mbajti peng p
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
Shkurt 2013
Kalendari i ngjarjeve
Shkurt 2013
2
3
9
10
16
17
23
24