×
SHBA, 4 shkurt 2013
Në SHBA u vra Kapteri kryesor në lirim i këmbësorisë së marinës Chris Kyle, i cili konsiderohej si snajperi më i mirë në historinë amerikane.
SHBA, vrasje, snajper
John Kerry zuri vendin e Kreut të Departamentit Amerikan të Shtetit, duke zëvendësuar në të, Hillary Clinton, njoftohet në faqen e Internetit të Dikasterit të Punëve të Jashtme.
Presidenti i SHBA-së Barack Obama në një intervistë për kanalin televiziv amerikan CBS deklaroi se Shtetet e Bashkuara kanë nevojë për një rishikim të mëtejshëm të sistemit të taksave, por nuk pritet ndonjë rritje e mprehtë e tyre.
Një autobus u përmbys në autostradë 130 km në lindje të Los Angeles. Siç njoftuan sot mediat lokale, si rezultat i aksidentit dhjetë persona kanë gjetur vdekjen dhe rreth 30 të tjerë janë lënduar.
Rusia që prej 4 shkurtit të vitit 2013 ndaloi importimin e mishit të ngrirë nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Gjermania.
Ushtarakët e SHBA-së dhe Koresë së Jugut filluan stërvitjet e përbashkëta detare në brigjet lindore të Gadishullit Korean.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
Shkurt 2013
Kalendari i ngjarjeve
Shkurt 2013
2
3
9
10
16
17
23
24