×
SHBA, 3 janar 2013
Si pasojë e një sulmi ajror në Jemen u vranë tre militantë të "Al-Qaeda".
Presidenti i SHBA-ve Barack Obama nënshkroi projektligjin mbi buxhetin e mbrojtjes për vitin 2013 me një vëllim prej më shumë se 633 miliardë dollarë. Projektligji parashikon përdorimin e 527.5 miliardë $ si buxhet themelor të Pentagonit.
Presidenti i Sirisë Bashar Al-Assad nuk mund të luajë asnjë rol në qeverinë
Policët e armatosur kanë marrë nën mbrojtje të gjitha shkollat e qytetit Marlboro në shtetin New Jersey.
Mediat po vazhdojnë të diskutojnë aktivisht marrëveshjen e bujshme në industrinë e medias. Kompania televizive e lajmeve e Katarit “Al Jazeera” bleu kanalin kabllor amerikan “Current-TV”. Kushtet dhe kostoja e transaksionit në fjalë nuk bëhen të ditura.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2013
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2013
1
5
6
12
13
19
20
26
27