×
SHBA, 21 nëntor 2012
Departamenti amerikan i Mbrojtjes ka në plan të përdorë për mbrojtjen e ujërave territoriale “gjuetarë” të papiluar të nëndetëseve.
SHBA-të duhet të bëjnë përpjekje më të mëdha në frontet diplomatike dhe frontet e tjera për të eliminuar "Al-Qaeda-n", tha Kreu i Pentagonit Leon Panetta.
Në vlerësimin e ri të Departamentit të Buxhetit të Kongresit Amerikan është publikuar pesha e zëvendësueses së ardhshme të makinës së vjetëruar luftarake Bradley.
Ministria e Mbrojtjes e Indisë synon të rrisë vëllimin e blerjes së helikopter
Në Izrael mbërriti Sekretarja amerikane e Shtetit Hillary Clinton. Ajo ka për që
SHBA-të njoftuan mbi shpalljen në kërkim mbarëkombëtar të autorë
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Nëntor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Nëntor 2012
3
4
10
11
17
18
24
25