×
SHBA, 8 nëntor 2012
Lëshimi i parë i raketave amerikane "Taurus-2-Antares" me motorët NK-33 mund të ndodhë në fillim të vitit të ri 2013.
Presidenti i Izraelit Shimon Peres shpreson se Rusia dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të bashkojnë forcat për zgjidhjen e problemit të atomit iranian.
Përfaqësuesja zyrtare e Departamentit të Shtetit Victoria Nuland konfirmoi të mërkurën se Sekretarja e Shtetit Hillary Clinton ka ndërmend të largohet nga posti i saj. "Unë nuk mendoj se planet e Sekretares së Shtetit kanë ndryshuar.
Gjykata e Kalifornisë e dënoi producentin e filmit skandaloz "Pafajësia e Myslimanëve", të njohur me emrin Nakoula Basseley Nakoula, me një vit burg për shkelje të rregullave të lirimit me kusht.
Shtetet amerikane New York dhe New Jersey, të cilat përjetuan në fund të tetorit uraganin shkatërrimtar "Sandy", përsëri u ndodhën nën goditjen e fatkeqësisë natyrore.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Nëntor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Nëntor 2012
3
4
10
11
17
18
24
25