×
SHBA, 6 nëntor 2012
Ushtria e SHBA i porositi kompanisë “AAI” 68 aparate fluturuese zbuluese pa pilot “RQ-7B Shadow”. Mbeten ende të panjohura kostoja dhe afati i dorëzimit të avionëve pa pilot.
Një uragan i ri mund të vërshojë të mërkurën
Një person u vra dhe tre të tjerë u plagosën lehtë si rezultat i një shpërthimi ditën e martë në Spitalin Rajonal Durham në Karolinën e Veriut (SHBA).
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Nëntor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Nëntor 2012
3
4
10
11
17
18
24
25