×
SHBA, 22 tetor 2012
Në Moskë gjendja e sistemit të burgjeve në SHBA bën të lindin shumë pyetje, deklaroi Zëvendësministri i Jashtëm Sergei Rjabkov, duke folur në seancat parlamentare mbi problemet e respektimit të të drejtave të njeriut në SHBA.
"Pretendimet e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për rolin e liderit absolut n
Demonstruesit ditën e dielë shkatërruan dhe i vunë zjarrin zyrës s
Tre vetë u vranë dhe katër të tjerë u plagosën ditën e dielë si rezultat i zjarrit të hapur në një qendër tregtare në afërsi të qytetit amerikan Milwaukee, shteti Wisconsin.
Sekretarja amerikane e Shtetit Hillary Clinton i premtoi Kryeministrit të Libanit Najib Mikati se SHBA do të
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Tetor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Tetor 2012
2
5
6
7
13
14
18
20
21
27
28