×
SHBA, 13 qershor 2012
Akuzat se SHBA gjoja furnizojnë me armë opozitën siriane janë krejtësisht pa themel, deklaroi sot Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë Jay Carney.
Ministri i Punëve të Jashtëme të Rusisë Sergei Lavrov deklaroi, se detyrat për likuidimin e kërcënimeve në Afganistan, tani për tani, nuk janë zgjidhur. Sipas Kreut të MPJ-së të FR-së, SHBA-ja nuk ka përmbushur kërkesat që dalin nga mandati i OKB-së. Fillimi i largimit të trupave ushtarake, i planifikuar për vitin 2014, është i parakohshëm.
Autoritet e shtetit amerikan Georgia i mohuan të drejtën degës lokale të organizat
Ushtarakët amerikanë kanë evidentuar një statistikë aspak ngushëlluese: humbjet e ushtris
Kongresi amerikan është duke u përgatitur që të bashkojë projekt-ligjet mbi tregtinë me Rusinë dhe "mbi listën e Magnitsky".
Dreka me investitorin amerikan, miliarderin Warren Buffett u shit në një ankand bamirësie në
Barack Obama në prag të zgjedhjeve presidenciale në SHBA po humbet popullaritetin e vet. Në
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Qershor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Qershor 2012
2
3
4
9
10
11
15
16
17
23
24
25
30