×
SHBA, 14 mars 2012
Administrata e SHBA po zhvillon konsultime intensive me Kongresin për shfuqizimin e amendamentit të Jackson-Vanik veprues ndaj Rusisë, tha Zëdhënësja e Departamentit Amerikan të Shtetit Victoria Nuland.
Ish Senatori amerikan Rick Santorum të martën fitoi në zgjedhjet e ndërmjetme në mesin e republikanëve në dy shtete - Alabama dhe Mississippi. Jo fort të suksesshme dolën rezultatet e zgjedhjeve paraprake për liderin e garës elektorale, ish Guverantorin e Massachusetts Mitt Romney.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2012
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2012
3
4
8
9
10
13
16
17
18
23
24
25
31