×
SHBA, 11 mars 2012
Vendi dhe koha e zhvillimit të samiteve të “G-8” dhe NATO-s ishin përcaktuar që në verën e vitit të kaluar - Çikago, muaji maj i vitit 2012.
Në Afganistan një ushtar amerikan braktisi me kokën e vet vendin e dislokimit të
Vendimi i paradokohshëm i Presidentit amerikan Barack Obama, për të ndryshuar vendin e zhvillimit të samitit të pritshëm të “G-8” nga Çikago në Camp David, mund të jetë i lidhur me komplikacionet ekzistuese në marrëdhëniet ruso-amerikane.
Tre sportistet ruse dolën në raundin e tretë të Turneut Ndërkombëtar të Tenisit, i cili po zhvillohet në Indian Wells (SHBA). Maria Sharapova mundi me rezultatin e seteve 6-2; 6-0; Gisela Dulko nga Argjentina.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2012
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2012
3
4
8
9
10
13
16
17
18
23
24
25
31