×
SHBA, 27 shkurt 2012
Komandanti i forcave vullnetare iraniane “Basij”, Gjenerali brigadës Mohammad Reza Nakdi deklaroi se pë
Kina ka hedhur poshtë kritikat që i adresohen asaj nga ana e zyrtarëve amerikanë
Koreja e Jugut dhe SHBA filluan të hënën manovrat ushtarake në shkallë të gjerë nën emrin e koduar “Key Resolve”, të cilat do të përfundojnë më 30 prill.
Anëtarët e delegacionit, në përbërjen e të cilit hynin
Inspektorët ushtarakë amerikanë do të kryejnë një fluturim vëzhgimi mbi territorin e Rusisë, njoftoi shërbimi për shtyp i Ministrisë së Mbrojtjes të Federatës Ruse.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
Shkurt 2012
Kalendari i ngjarjeve
Shkurt 2012
2
4
5
6
11
12
13
18
19
23
25
26