×
SHBA, 8 shkurt 2012
SHBA po rrisin praninë e vet ushtarake në Gjirin Persik, duke përfshirë në rrezen e saj edhe dy ishujt strategjike - Masirah i Omani dhe Socotra, i cili i përket Jemenit.
“Irani ka mundësi shumë të mira për t’i dhënë SHBA goditje kundërpërgjigjeje në mbarë botën. Aktualisht Amerika ka mbetur e mbërthyer në moçalin e Afganistanit dhe Irakut.
Sot politikanët kryesorë në Perëndim dhe në vendet arabe komentojnë aktivisht bisedimet e zhvilluara mbrëmë të Ministrit të Jashtëm rus Sergei Lavrov me Bashar Al-Assad.
Richard John Santorum, ish Senatori nga Pensilvania, korri të mërkurën fitore në mes të kandidatëve për president të SHBA nga Partia Republikane në zgjedhjet paraprake (primary election) njëkohësisht në dy shtete - Missouri dhe Minnesota.
Rusia dhe SHBA do të shkëmbejnë informacionin telemetrik në lidhje me lëshimet e raketave balistike.
SHBA nuk e kanë hequr nga rendi i ditës çështjen e dhënies së ndihmës ushtarake grupimeve të opozitës siriane.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
Shkurt 2012
Kalendari i ngjarjeve
Shkurt 2012
2
4
5
6
11
12
13
18
19
23
25
26