×
SHBA, 19 janar 2012
Vizitat e Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s Anders Fogh Rasmussen në Letoni, Estoni dhe Lituani, të cilat janë parashikuar të zhvillohen në 19-20 janar, kanë marrë një rëndësi të jashtëzakonshme për Brukselin.
Forcat e armatosura amerikane janë të përgatitura plotësisht për veprime në rast të vendosjes së bllokadës në Ngushticën e Hormuzit nga Irani. Për këtë deklaroi Ministri i Mbrojtjes i SHBA Leon Panetta.
Një nga depot më të mëdha të municioneve kimike në botë u likuidua në shtetin amerikan Utah.
Koreja e Jugut dhe SHBA do të zgjerojnë fushën e manovrave të përbashkëta ushtarake dhe do të marrin masat për të forcuar mbrojtjen e ishujve në Detin e Verdhë, në afërsi të kufirit detar me Korenë e Veriut.
Rusia po vazhdon të reduktojë investimet e veta në letrat me vlerë të SHBA.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2012
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2012
1
2
3
5
7
8
14
15
18
21
22
27
28
29