×
Afganistani, 4 prill 2013
Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov do të vizitojë më 26 prill Alma-Ata p
Katër policë dhe dy banorë paqësorë kanë gjetur vdekjen si rezultat i bombardimit nga avionët e NATO-s të provincës Ghazni (në jug të Afganistanit).
Një tërmet me magnitudë 5.4 ballë ra në malet Hindu Kush në
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Prill 2013
Kalendari i ngjarjeve
Prill 2013
1
2
5
6
7
10
11
12
13
14
16
18
20
21
23
27
28
30