×
Afganistani, Janar 2013
Vendet e rajonit të Azi-Paqësorit kanë ndërmend të luftojnë bashkërisht kundër rrezikut kërcënues që vjen nga lëndet narkotike afgane.
Afganistani, droga, Rajoni i Azi-Paqësorit, trafiku i drogës afgane
4 persona u vranë dhe disa të tjerë u plagosën si rezultat i shp
Talebanët afganë e kanë quajtur Princin Harry frikacak për faktin që ai e krahasoi hapjen e zjarrit kundër militantëve me lojrat në kompjuter (videogame).
Në kryeqytetin e Afganistanit, Kabul, u sulmua një komisariat i policisë rrugore. Në këtë sulm u përfshinë disa terroristë vetëvrasës (kamikaze) si dhe militantë të armatosur me pushkë automatike.
Paraditen e të mërkurës një shpërthim i fuqishëm gjëmoi në pjesën e re të Kabulit, kryeqytetit të Afganistanit, jo larg një sërë ndërtesave të ambasadave të vendeve të huaja.
Presidenti afgan Hamid Karzai po niset drejt SHBA-ve për një vizitë tre ditore. Ai do
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2013
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2013
1
2
3
4
5
6
8
9
10
11
12
13
14
15
17
18
19
20
23
24
26
27
28
29
31