×
Afganistani, Mars 2012
Forcat Ushtarake Ajrore të SHBA sulmuan në Afganistan pozicionet e militantëve të Lëvizjes “Taliban”. Si rezultat u vranë 30 talibanë dhe 15 të tjerë u plagosën, njoftoi zëdhënësi i policisë afgane.
Talebanët e Afganistanit hapën faqen e tyre në Internet “Zëri i
Drejtoria e Përgjithshme e Kundërzbulimit francez (DCRI) kishte disa vjet që survejonte vrasësin e dyshuar të ushtarakëve dhe fëmijëve në Tuluzë, njoftoi të mërkurën Ministri i Brendshëm i Francës Claude Guéant.
Mohammed Merah, i cili kreu vrasjen e fëmijëve në kolegjin mësimor hebraik të Tuluzës (Toulouse), disa vite më parë ishte arratisur nga burgu në qytetin Kandahar të Afganistanit. Për këtë njoftoi sot drejtori i burgut të Kandaharit.
Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov e quan të çuditshëm faktin, se autoritetet
Të paktën 12 persona u vranë sot si rezultat i rrëzimit të helikopterit në afërsi të Kabulit, njofton Kanali televiziv amerikan NBC.
Rusia është e interesuar që NATO të ketë sukses në Afganistan, sa i përket luftës kundër narkotrafikut dhe terrorizmit.
Kancelarja Angela Merkel të hënën mbërriti me një vizitë të paparalajmëruar në Afganistan. Pritet që ajo të vizitojë bazën e trupave gjermane në qytetin Mazar i Sharif në veri të Afganistanit.
Në Afganistan një ushtar amerikan braktisi me kokën e vet vendin e dislokimit të
Sipas të dhënave të fundit, si rezultat i rrëshqitjes së një
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2012
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2012
1
2
3
4
5
6
8
9
10
13
15
17
18
20
22
23
24
25
26
27
29
31