×
Afganistani, Korrik 2010
  Ngarkimi i gjithë përgjegjësisë për garantimin e sigurisë mbi ushtrinë afgane aty nga viti 2014 nuk është gjë tjetër veçse "cinizëm" i hidhur.
  A do të dijë vallë Afganistani pas 4 vjetësh të zgjidhë
Komuniteti ndërkombëtar do të mbështesë synimin e Presidentit të Afganistanit
Rusia i fali Afanistanit një borxh me shumë të përgjithshme prej rreth 12 miliard dollarësh, njoftoi Kreu i MPJ të Federatës Ruse Sergei Lavrov në konferencën ndërkombëtare për Afganistanin që po zhvillohet në Kabul.
Moska pret një luftë të vendosur kundër industrisë së drogës
Në kryeqytetin afgan ushtoi një shpërthim i fuqishëm. Siç njofton Agjencia RIA Lajmet, bile edhe në aeroportin e Kabulit ranë dhe shpërthyen dy predha reaktive. Në të dyja rastet ka të dëmtuar.
Detyra kryesore e konferencës ndërkombëtare për Afganistanin e vendeve donatore është zgjidhja e problemit të dorëzimit me etapa autoriteteve kombëtare të të gjithë përgjegjësisë për gjithçka që ndodh në vend.
Rusia është e gatshme të marrë pjesë në rimëkëmbjen
  Përpjekjet për stabilizimin e gjendjes në Afganistan, pavarësisht nga pothuajse 9
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Korrik 2010
Kalendari i ngjarjeve
Korrik 2010
2
3
4
5
7
8
9
10
11
12
13
14
16
17
18
19
20
22
23
24
25
27
28
29
30
31