×
Irani, Shkurt 2012
“Infrastruktura bërthamore e Iranit që në mesin e vitit 2011 u shkatërrua
Në realizimin e programit të pasurimit të uraniumit Irani mbështetet në teknologji të vjetëruara.
Komandanti i forcave vullnetare iraniane “Basij”, Gjenerali brigadës Mohammad Reza Nakdi deklaroi se pë
Agjencia Ndërkombëtare për Energjinë Atomike (ANEA) po përgatitet të premten për të paraqitur një raport mbi rezultatet e turnet të inspektimit të ekspertëve të vet në Iran.
Situata rreth Iranit po bëhet me kalimin e çdo ditë gjithnjë e më e tensionuar.
Dy ditë bisedimesh në lidhje me programin bërthamor të Iranit nuk sollën kurrfarë rezultati, njoftuan përfaqësuesit e Agjencisë Ndërkombëtare të OKB-së për Energjinë Atomike (ANEA) që ndodhen aktualisht në Iran.
Veprimi ushtarak kundër Iranit do të ketë pasoja mjaft të rënda p
Dy luftanije iraniane lanë tashmë portin sirian Tartus dhe morën rrugën e kthimit për në atdhe. Tani ato janë duke lunduar nëpër kanalin e Suezit, njoftoi një burim në administratën e Kanalit.
Izraelit do t’i nevojiten si të paktën 100 aeroplanë për t
Në Iran mbërriti delegacioni i ekspertëve të Agjencisë Ndërkombëtare për Energjinë Atomike (ANEA).
Presidenti i SHBA Barack Obama do të takohet me Kryeministrin Izraelit Benjamin Netanjahu më 5 mars të vitit 2012.
Forcat e Armatosura të Iranit të hënën filluan stërvitjet me pikësynim përforcimin e mbrojtjes kundërajrore të objekteve më të rëndësishme të vendit.
Në Teheran sonte natën mbërriti delegacioni i inspektorëve të Agjencisë Ndërkombëtare për Energjinë Atomike (ANEA). Për dy ditë palët do të diskutojnë programin bërthamor të Iranit.
Irani bleu më shumë se gjysmë milion ton grurë këtë javë, njofton Agjencia Reuters me referim tek disa burime të mirëinformuara.
Ambasadori i Iranit në Moskë deklaroi se zhvillimi i konfliktit ndërmjet Teheranit dhe fuqive per
Irani dhe udhëheqësit e organizatës terroriste “Al-Qaeda” kanë krijuar “marrëdhënie pune” midis tyre për organizimin dhe realizimin e sulmeve terroriste në Perëndim.
Programi bërthamor iranian ka arritur në një nivel të ri zhvillimi. Arritjet më
Uashingtoni nuk është aspak i impresionuar nga raportet e Iranit mbi progresin e arritur në sferën bërthamore, deklaroi Zëdhënësja e Departamentit Amerikan të Shtetit Victoria Nuland.
Irani mohoi pjesëmarrjen në shpërthimin pranë ambasadës së Izraelit në Indi dhe në minimin e automobilit të misionit diplomatik izraelit në Gjeorgji.
Izraeli i ka minuar vetë ambasadat e veta në Indi dhe në Gjeorgji në m
Publikimet e mëparshme
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
Shkurt 2012
Kalendari i ngjarjeve
Shkurt 2012
4
5
6
11
12
15
18
19
23
25
26
29