×
zjarr, Janar 2012
Sipas njoftimeve të organeve të ruajtjes së rendit, në prag në orën 18:50 në fshatin Malloje Galovo të rrethit Izhma të Republikës Komi në rrugën kryesore shpërtheu zjarri në një godinë banimi një katëshe prej druri.
Anija koreanojugore e peshkimit “Jung Woo-2”, në bordin e së cilën ndodheshin 40 marinarë nga Rusia, Kina, Indonezia, Vjetnami dhe Koreja e Jugut, mori flakë natën e kaluar pranë brigjeve të Antarktidës. Si rezultat gjetën vdekjen 3 anëtarë të ekuipazhit.
Dy persona u vranë dhe mbi 40 të tjerë u plagosën si rezultat i
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2012
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2012
1
2
3
4
5
6
7
8
10
12
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31