×
zjarr, 2011
Dimitri Medvediev ngarkoi dy zëvendëskryeministrat Dimitri Rogozin dhe Igor Seçin të merren
Sipas të dhënave paraprake, shkak i zjarrit që shpërtheu në konviktin e
Zjarri në kantierin detar të rajonit Murmansk (në veri të Rusisë), ku ndodhej për riparim nëndetësja bërthamore “Ekaterinburg”, u arrit të shuhet.
Zjarri që shpërtheu në kantjerin detar në rajonin Murmansk (në veri të pjesës evropiane të Rusisë) u arrit të shuhet.
Nëndetësja bërthamore “Ekaterinburg” ka marrë flakë në kantjerin detar të qytetit Rosliakovo (rajoni Murmansk). Në vendin e ngjarjes tashmë po punojnë 2 brigada zjarrëfikëse. Në shuarjen e zjarrit është përfshirë edhe një helikopter.
Një zjarr i fuqishëm shpërtheu sot në Omsk (në zonën
Dy persona gjetën vdekjen dhe një tjetër u lëndua si rezultat i zjarrit që shpërtheu në akullthyesen bërthamore “Vaigaç” («Вайгач») në grykë-derdhjen e lumit Yenisei.
Zjarri që përfshiu urën në ndërtim e sipër mbi limanin Briri i Artë në qendër të qytetit Vladivostok (Lindja e Largët e Rusisë) është shuar plotësisht.
Në urën në ndërtim e sipër mbi limanin Briri i Artë të hënën në mbrëmje ra zjarr.
Në Detin e Beringut, pranë brigjeve të Gadishullit të Çukotkës, po digjet anija e Koresë së Jugut “Oriental Angel”. 89 anëtarët e ekuipazhit të saj u shpëtuan, një person gjeti vdekjen gjatë shuarjes së zjarrit.
Këtë mëngjes në portin lumor verior të Moskës ra zjarr në anijen e madhe “Sergei Abramov”. Sipërfaqja e përfshirë nga flakët ka arritur deri në 1.500 metra katrore.
Një zjarr i madh shpërtheu sot në një anije pasagjerësh që po lundronte në ujërat e Detit të Kuq midis portit jordanez Akaba dhe atij egjiptian Nuweiba. Në bordin e saj ndodhen rreth 1200 pasagjerë, kryesisht shtetas të Egjiptit.
Zjarri i madh që ra në rezervatin e madh shtetëror rumun në deltë
Në Moskë u ndërmorr tentativa për zjarrvënie në sinagogë
Publikimet e mëparshme
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2011
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2011
1
2
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31