×
shpërthim, 6 nëntor 2012
Shpërthimi i një bombe në Damask shkaktoi viktima në njerëz, njoftoi dit
Sulmi terrorist që ndodhi sot pranë një baze ushtarake në afërsi të
Përfaqësuesit e opozitës siriane njoftojnë për shpërthimin në një tubacion nafte në periferinë perëndimore të qytetit të Homs në perëndim të vendit, njofton sot Agjencia Reuters.
Një person u vra dhe tre të tjerë u plagosën lehtë si rezultat i një shpërthimi ditën e martë në Spitalin Rajonal Durham në Karolinën e Veriut (SHBA).
Shpërthimi ndodhi këtë mëngjes në uzinën kimike Benechim në qytetin e Lessin në Wallonie. Nga punëtorët e fabrikës, të cilët punonin gjatë turnit të natës, askush nuk u lëndua.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Nëntor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Nëntor 2012
3
4
10
11
15
17
18
20
24
25
27