×
shpërthim, Tetor 2012
Sot në një nga zonat e Damaskut ndodhi një shpërthim. Ka të plagosur, njofton Agjencia kineze e lajmeve Xinhua. Sipas të dhënave të televizionit shtetëror sirian, shpërthimi ndodhi pranë një prej shenjtëroreve shiite.
Të paktën dy punëtorë u vranë dhe nëntë t
Një shpërthim i fuqishme ndodhi sot në një nënstacion elektrik të kompanisë Consolidated Edison në Nju Jork, i cili tani është nën pushtetin e uraganit "Sandy".
Në periferitë e Damaskut, të populluar kryesisht nga të krishterët dhe druzë
Si rezultat i shpërthimit në një xhami në veri të Afganistanit u vran
Të paktën 6 persona u vranë dhe 20 të tjerë u plagosë
Të paktën tetë persona u vranë dhe 24 të tjerë u plagos
Një shpërthim i fuqishëm gjëmoi ditën e premte në qendër të Bejrutit.
Një kamikaze kreu të premten një sulm terrorist pranë xhamisë në juglindje të Iranit.
Furnizimi i gazit natyror nga Irani në Turqi u ndërpre përkohësisht pas një shpërthimi të fuqishëm në sektorin e tubacionit në krahinën turke lindore Agri.
Të paktën 10 policë u plagosën rëndë nga shpërthimi i një predhë në një shtëpi në bregdetin e Kenias afër me Mombasa.
Të paktën 8 persona u vranë dhe 20 të tjerë u lënduan nga shpërthimi i një autobusi në veriperëndim të Pakistanit.
Të paktën një person u vra dhe disa të tjerë u plagosën ditën e dielë në qendër të Damaskut si rezultat i një shpërthim që ndodhi në selinë e policisë siriane.
Të paktën 25 njerëz u vranë dhe dhjetra të tjerë u plagosën si rezultat i shpërthimit të tre makinave të minuara me lëndë eksplozive në qendër të qytetit Aleppo.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Tetor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Tetor 2012
1
2
4
5
6
7
9
10
12
13
14
15
16
18
20
21
22
25
27
28