×
shpërthim, Shtator 2012
Dy shpërthimet e forta, njëri prej të cilëve ndodhi në af
Në qendër të Damaskut sot u dëgjuan dy shpërthime të fuqishme.
Në Damask shpërtheu ndërtesa e selisë së forcave qeveritare, njoftoi zë
Në Tajlandë gjëmoi një shpërthim. Si rezultat i incidentit pesë persona u vranë dhe 40 të tjerë morrën plagë të gradëve të ndryshme të vështirësisë. Për këtë njoftojnë mediat lokale.
Të paktën 26 persona u vranë si rezultat i shpërthimit të gazit ditën e martë në ndërmarrjen e gjigandit shtetëror meksikan të naftës Pemex.
Jo shumë larg nga aeroporti i Kabulit një terrorist kamikaze në një makinë të minuar u përplas me një minibus, i cili, sipas disave të dhënave, transportonte disa bashkëpunëtorë të huaj të një kompanie ajrore.
Një person u vra dhe 10 të tjerë u plagosën si rezultat i një shpërthim që ndodhi sot në Stamboll. Siç njoftoi televizioni turk, një terrorist kamikaze hodhi veten në erë në një stacion policie në rajonin Sultangazi.
Të paktën 10 persona gjetën vdekjen dhe 45 të tjerë u plagosën si rezultat i shpërthimit të një bombe në veriperëndim të Pakistanit. Kjo ndodhi në një treg të mbushur plot me njerëz në qytetin Parachinar.
Në ishullin francez të Korsikës natën duke u gdhirë e hëna në shtatë supermarkete shpërthyen bomba. Si rezultat i shpërthimeve nuk u lëndua njeri, godinat e dyqaneve pësuan dëme të vogla.
Të paktën 29 vetë u vranë si rezultat i një shpërthim të dyfishtë që ndodhi natën duke u gdhirë e hëna në qytetin Aleppo në Siri.
Makina e ngarkuar me eksploziv shpërtheu në një rajon kryesisht të krishterë të Damaskut Dzharamana, njofton agjencia siriane e lajmeve SANA.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Shtator 2012
Kalendari i ngjarjeve
Shtator 2012
1
2
4
5
6
7
8
9
12
13
14
15
16
17
20
22
23
24
27
28
29
30