×
shpërthim, Mars 2012
Shpërthimi ndodhi sot para Ambasadës së Indonezisë në Paris. Fatmirësisht, si rezultat i shpërthimit, nuk ka të vrarë apo të plagosur.
Të dielën gjatë procesionit funeral në Pakistan buçiti një shpë
Të hënën në Ankara pranë godinës së Kancelarisë të Kryeministrit turk Rexhep Tajip Erdoğan ushtoi një shpërthim. Sipas të dhënave paraprake u plagos një person.
Pesë shpërthime gjëmuan sot në depon e armëve të artilerisë të regjimentit të Gardës Presidenciale në kryeqytetin e Kongës - Brazzavile.
Të paktën 3 policë u plagosën sot gjatë një shpërthimi që ndodhi në zyrat e Partisë për Drejtësi dhe Zhvillim aktualisht në pushtet në Turqi.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2012
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2012
2
3
6
7
8
9
10
12
13
14
15
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31