×
muzikë, 21 maj 2013
Bashkëthemeluesi dhe tastieristi i grupit “The Doors”, Ray Manzarek, ndërroi jetë në moshën 74-vjeçare nga kanceri në qytetin gjerman të Rosenheim-it. Në vitin 1965 Manzarek themeloi grupin “The Doors” me vokalistin Jim Morrison, kitaristin Robby Krieger dhe bateristin John Densmore.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2013
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2013
1
2
3
4
5
6
7
8
9
11
12
13
14
15
17
18
19
20
22
25
26
27
28
29
30