×
Vladimir Putin, Shkurt 2013
Franca mbetet një nga partneret më të rëndësishme strategjike të Rusisë, deklaroi Vladimir Putin në një konferencë shtypi pas përfundimit të bisedimeve me homologun e tij francez François Hollande. Kjo deklaratë u bë pas nënshkrimit të pakete mjaft solide prej më shumë se një duzinë dokumentesh, të cilat parashikojnë zhvillimin e drejtimeve të reja të bashkëpunimit të dy vendeve.
Presidentët e Rusisë dhe Francës, respektivisht Vladimir Putin dhe François Hollande, n
Bashkëpunimi dypalësh në fushën e tregtisë, energjetikës, investimeve, teknologjis
Rusia do të vazhdojë të rrisë potencialin e vet mbrojtës me marrjen parasysh të kërcënimeve të parashikuara, deklaroi Presidenti i Rusisë Vladimir Putin në mbledhjen e kolegjiumit të Ministrisë së Mbrojtjes të vendit.
Presidenti i Rusisë Vladimir Putin u dekorua me shiritin e Urdhërit të Republikës së Serbisë "për kontributin e tij të shquar në zhvillimin dhe forcimin e bashkëpunimit paqësor dhe marrëdhënieve miqësore" midis Moskës dhe Beogradit.
Presidenti rus Vladimir Putin nënshkroi ligjin antiduhan. Dokumenti vendos ndalimin e reklamimit të duhanit dhe pirjes së duhanit në vendet publike si dhe përmban një sërë masash të tjera kufizuese të destinuara për të luftuar pirjen e duhanit.
Presidenti rus Vladimir Putin priti Presidentin e Rajonit Autonom Kurd të Irakut, Mesud Barzani, njoftoi Sekretari për shtyp i Presidentit të Rusisë, Dimitri Peskov.
Presidenti rus Vladimir Putin dhe Mbreti i Jordanisë Abdallah II po diskutojnë në kuadër
Presidenti i Rusisë Vladimir Putin diskutoi me Kryeministrin e Bullgarisë Bojko Borisov çështjet e bashkëpunimit energjetik, njoftoi të martën shërbimi për shtyp i Kremlinit.
Presidenti i Rusisë Vladimir Putin më 19 shkurt do të takohet me Mbretin e Jordanisë
Presidenti rus Vladimir Putin është i mendimit se sfida kryesore për "G-20" konsiston në faktin nëse do të mundet apo jo ky Forum të ofrojë një politikë efektive për nxjerrjen e ekonomisë nga stanjacioni.
"Unë shpresoj se edhe në të ardhmen ne do të kemi të një
Presidenti i Rusisë Vladimir Putin shtroi detyrën "për formimin e një sistemi unik
Në dekadën e ardhshme kërkesa për gaz, duke përfshirë
Rusia dhe Finlanda do të vazhdojnë punën për thjeshtësimin e regjimit të vizave.
Presidenti i Rusisë në verë të këtij viti do të vizitojë
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
Shkurt 2013
Kalendari i ngjarjeve
Shkurt 2013
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
16
17
21
22
23
24
26