×
Vladimir Putin, Dhjetor 2011
Kryeministri Vladimir Putin u njoh sërish nga qytetarët rusë si “Njeriu i Vitit”. Sipas rezultateve të studimeve të Qendrës Analitike të Yuri Levada, Kryetari i qeverisë ruse renditet në rreshtin e parë të rating të popullaritetit që nga viti 1999.
Vladimir Putin, anketim, rejting, popullaritet, Valentina Matvienko
Kryeministri Vladimir Putin nuk ia ka aspak frikën zgjedhjeve të ardhshme presidenciale në Rusi dhe
Kryeministri rus Vladimir Putin quan si një nga rezultatet më të rëndësishme ekonomike të vitit në përfundim për vendin konsolidimin e tendencës për rritje të qëndrueshme.
Vladimir Putin doli me një fjalim programatik ekonomik në forumin jubilar të Organizatës shoq
Udhëtimin e vet të parë pas regjistrimit zyrtar si kandidat për president Kryeministri rus Vladimir Putin e ndërmorri në Çeçeni. Në mbledhjen e zhvilluar në qytetin çeçen Gudermes Kryeministri rus rikonfirmoi se zhvillimi i republikave të Kaukazit të Veriut do të mbetet një ndër detyrat prioritare për qendrën federale.
Vladimir Putin nuk do të mbetet as edhe një ditë më gjatë në kabinetin e vet, nëse nuk do të ndjejë mbështetjen e popullit.
Bashkëpunimin e Rusisë me BE e pengon mentaliteti i vjetëruar i “Luftë
Kryeministri Vladimir Putin deklaroi sot në komunikimin televiziv direkt me qytetarët rusë, se Rusia nuk do ta ndërtojë politikën e saj të jashtme në mënyrë të tillë sikur vendi të ndodhet në rrethim armiqësor.
Vladimir Putin nuk do të mbetet në kabinetin e vet në qoftë se atë nuk do ta mbështesë populli. “Unë mund të mbështetem vetëm tek populli rus.
Kryeministri Vladimir Putin e quan biznesmenin Mikhail Prokhorov si një konkurrent të fortë dhe të denjë në zgjedhjet presidenciale të 4 marsit të vitit 2012.
Kryeministri Vladimir Putin shpreson se Rusia, Bjellorusia dhe Kazakistani do të mund të kalojnë në të ardhmen tek përdorimi i monedhës unike.
Vladimir Putin i quajti të shëmtuara, të neveritshme dhe rrëqethëse kuadrot e filmimeve televizive të vrasjes pa gjyq të ish udhëheqësit libian Muammar Gaddafi. “Gjithë botës i demonstruan se si e vranë atë”, - theksoi Kryeministri rus.
Kryeministri i Rusisë Vladimir Putin parashtroi një nga qëllimet e tij kryesore në rast se zgjidhet president, dhe pikërisht, rritjen e qëndrueshmërisë së sistemit politik të vendit dhe shpëtimin e tij nga ndikimi i huaj.
Gjatë komunikimit në “linjë direkte” televizive me qytetarët e Rusisë Kryeministri
Ekonomia ruse në vitin 2011 do të rritet me 4,2-4,5%, tha Kryeministri Vladimir Putin, duke iu përgjigjur pyetjeve të qytetarëve rusë në eter të drejtpërdrejtë televiziv.
Kryeministri i Rusisë Vladimir Putin i propozoi Komisionit Zgjedhor për të instaluar web-camera në gjithë 90 mijë qendrat ekzistuese të votimit për zgjedhjet presidenciale të vitit 2012.
Kryeministri rus Vladimir Putin nuk vëren asgjë të jashtëzakonshme në faktin e zhvillimit të demostratave që patën vend pas zgjedhjeve parlamentare të 4 dhjetorit. Rezultatet e zgjedhjeve, pa dyshim, pasqyrojnë raportin aktual të forcave politike në vend, mendon Kryeministri.
Kryeministri rus Vladimir Putin ka reaguar negativisht, mjaft ashpër, duhet thënë, ndaj deklaratës së sotme të Sekretares Amerikane të Shtetit Hillary Clinton në lidhje me zgjedhjet parlamentare në Rusi.
Kryeministri i Federatës Ruse Vladimir Putin pranoi sot domosdoshmërinë e angazhimit në dialog me ata që janë në opozitë dhe dhënien e mundësisë atyre për të përdorur të drejtat e veta kushtetuese për demonstrata.
Vladimir Putin vizitoi Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. Kryeministri rus dorëzoi dokumentet për t’u regjistruar si kandidat për president. Zgjedhjet presidenciale janë planifikuar për në 4 mars të vitit 2012.
Publikimet e mëparshme
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Dhjetor 2011
Kalendari i ngjarjeve
Dhjetor 2011
1
2
3
5
6
9
10
11
12
13
14
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
29
30
31