×
Dimitri Medvediev, Shkurt 2013
Nuk ekzistojnë shkaqe për shpërthimin e një "Luftë të Ftohtë
Dimitri Medvediev gjatë kohës së vizitës së punës në
Rënia e meteoritit në Çeljabinsk (Rusi) u bë një mësim i mirë për gjithë njerëzimin, këtë mendim shprehu Kryeministri i Rusisë Dimitri Medvediev në një intervistë të publikuar sot në gazetën braziliane "O Globe".
Rusinë dhe Brazilin i pret një e ardhme e ndritur dhe marrëdhënie miq
Marrëveshja për furnizimin e palës braziliane me sistemet e mbrojtjes kundërajrore nuk është nënshkruar ende, njoftoi Kryeministri rus Dimitri Medvediev.
Lufta në Siri do të vazhdojë pavarësisht nga fakti nëse do të largohet apo jo Bashar Al-Assad nga posti i Presidentit, deklaroi Kryeministri rus Dimitri Medvediev në një intervistë për gazetën braziliane "O Globo".
Rusia është e gatshme të bashkëpunojë me Brazilin në të gjitha
Kryeministri rus Dimitri Medvediev, i cili mbërriti natën vonë në Brazil, e nisi programin e vizitës së tij të punës me takimin me Presidenten Dilma Rousseff.
Kryeministri rus Dimitri Medvediev mbërriti në kryeqytetin e Brazilit me një vizitë pune. Sot
Rusia po hyn në një nivel të ri të marrëdhënieve të partneritetit me Amerikën Latine. Më 20-22 shkurt Kryeministri rus Dimitri Medvediev do të vizitojë Brazilin dhe Kubën. Gjatë këtyre vizitave zyrtare do të nënshkruhen marrëveshje dhe kontrata të rëndësishme tregtare.
Kryeministri i Rusisë Dimitri Medvediev reagoi ndaj shiut meteorqë ra mbi rajonin e Uralit. Galeria fotografike "Kolegët kanë vënë re se mbi rajonet Çeljabinsk, Tjumen dhe në disa zona të tjera ra shi meteor.
Kryeministri i Rusisë Dimitri Medvediev propozoi krijimin në universitetet ruse të qendrave të mëdha kërkimore, ku të ftohen shkencëtarët më të mirë, përfshirë këtu edhe ata nga jashtë vendit.
Kryeministri i Rusisë Dimitri Medvediev e konsideron të realizueshme detyrën ambicioze të rritjes ekonomike kombëtare me 5% në vit.
Kryeministri rus Dimitri Medvediev zhvilloi një takim me Kryetarin e shtetit finlandez. "Ne takohemi rregullisht dhe kjo ë
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
Shkurt 2013
Kalendari i ngjarjeve
Shkurt 2013
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
12
13
14
16
17
18
23
24
25
27
28