×
Dimitri Medvediev, Nëntor 2012
Gjeorgjia nuk do të rivendosë marrëdhëniet me Rusinë në dë
Protokolli mbi themelimin e Këshillit të bashkëpunimit në fushën e biznesit
Kryeministri i Rusisë Dimitri Medvediev konfirmoi planet e qeverisë për të reduktuar pjesën e shtetit në kompaninë "Rosneft".
Dimitri Medvediev është i gatshëm të kandidojë përsëri për President të Rusisë, vetëm nëse ky do të jetë vullneti dhe dëshira e votuesve. Tani për tani ai nuk ka plane të tilla. Për këtë Kryeministri rus deklaroi në një intervistë dhënë Agjencisë së lajmeve France Presse dhe gazetës "Le Figaro".
Kryeministri rus Dimitri Medvediev do t’i dhurojë një kotele të racës "nevskaja maskaradnaja" ish-Presidentes së Finlandës Tarja Halonen. Kjo u njoftua prej Medvedievit pas kthimit nga Finlanda në faqen e tij në Facebook. Kryeministri postoi gjithashtu në rrjetin social foton e koteles.
Kryeministri i Rusisë Dimitri Medvediev shpreh keqardhjen e vet në lidhje me faktin se procesi pë
Kreu i qeverisë ruse Dimitri Medvediev mbërriti me një vizitë zyrtare në kryeqytetin e Vjetnamit Hanoi. Programi i punës i Kryeministrit do të nisë ditën e mërkurë më 7 nëntor, njoftoi një burim në qeverinë ruse.
Të martën Kryeministri rus Dimitri Medvediev mbajti një fjalim në samitin e Forumit "Azi-Evropë" në Vientiane. Në fjalën e tij ai u ndal në gjendjen në Siri si dhe në situatën me programet bërthamore të Iranit dhe Koresë së Veriut.
Kryeministri rus Dimitri Medvediev mendon se anëtaret e grupit Pussy Riot mund të lirohen tashmë nga burgu.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Nëntor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Nëntor 2012
1
3
4
5
7
8
9
10
11
12
13
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
28
29