×
Sergei Lavrov, Tetor 2012
"Bashar Al-Assad përfaqëson në vetevete garantin e sigurisë së minoriteteve që
Incidenti me ndalimin e avionit sirian në Ankara, i cili po fluturonte nga Moska për në Damask, nuk do të ndikojë në marrëdhëniet mes Rusisë dhe Turqisë. Kjo është deklaruar nga Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov. Në të njëjtën kohë, tha ai, vazhdon të ruhet rreziku kërcënues i përhapjes së konfliktit sirian në territoret e vendeve të tjera.
Ditën e hënë Ministri i Jashtëm i Rusisë Sergei Lavrov deklaroi se nuk ka dëshmi në lidhje me faktin që në Siri përdoren bomba thërrmuese ruse.
Ngarkesa që gjendej në bordin e avionit të ndaluar në Turqi përbë
Në përputhje me grafikun e dialogut politik Rusi-BE më 14 tetor në Luksemburg do
Ministri i Punëve të Jashtme të Rusisë Sergei Lavrov shpreson se goditja mbi Iranin
Moska është e gatshme të zhvillojë më tej marrëdhëniet me Uashingtonin, nuk ka asnjë kundërshtim për projektet humanitare të USAID-it në Rusi dhe po përpiqet të shuajë "stuhinë" në Lindjen e Mesme. Pikërisht këto tema u prekën nga Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov në intervistën e tij dhënë gazetës ruse "Kommersant" («Коммерсант»).
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Tetor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Tetor 2012
1
2
4
5
6
7
8
9
11
13
14
16
17
18
19
20
21
23
24
25
26
27
28
29
30
31