×
Sergei Lavrov, Shkurt 2012
Rezultatet e referendumit të 14-15 shkurtit në Kosovë, ku sipas rezultateve paraprake më shumë
Rusia përjashton ndërhyrjen nga jashtë në zgjidhjen e problemit sirian, deklaroi Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov pas përfundimit të bisedimeve me homologun e tij arab, Sheikh Abdullah bin Zayed.
Puna e trupit diplomatik në mbarë botën duhet të demonstrojë politikën e mirëkoordinuar shtetërore të Rusisë. Për këtë deklaroi Presidenti Dimitri Medvediev në takimin me përfaqësuesit e Ministrisë së Jashtme.
Sekretarja Amerikane e Shtetit Hillary Clinton shpreson të diskutojë me Ministrin e Jashtëm rus Sergei Lavrov rezultatet e bisedimeve të tij në Siri, njoftoi të mërkurën Zëdhënësja e Departamentit Amerikan të Shtetit Victoria Nuland.
Komuniteti ndërkombëtar nuk duhet të paraprijë rezultatet e dialogut ndërsirian. Nj
Sot politikanët kryesorë në Perëndim dhe në vendet arabe komentojnë aktivisht bisedimet e zhvilluara mbrëmë të Ministrit të Jashtëm rus Sergei Lavrov me Bashar Al-Assad.
Ministri i Jashtëm i Rusisë Sergei Lavrov ka mbetur i kënaqur me rezultatet e
Presidenti i Sirisë Bashar Al-Assad e ka siguruar Rusinë se është plotësisht i
Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov dhe Kreu i Shërbimit të Zbulimit të Jashtëm të Rusisë Mihaill Fradkov mbërritën në Damask për zhvillimin e bisedimeve me Presidentin e Sirisë Bashar Al-Assad.
Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov dhe Kreu i Shërbimit të Zbulimit të Jashtëm të Rusisë Mihaill Fradkov mbërritën në Damask për bisedime me Presidentin sirian Bashar Al-Assad.
Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov dhe Kreu i Shërbimit të Zbulimit të
Më 6 shkurt me iniciativën e palës arabe u zhvillua biseda telefonike midis Ministrit të Jashtëm rus Sergei Lavrov dhe Sekretarit të Përgjithshëm të Lidhjes së Shteteve Arabe Nabil al-Arabi.
Kreu i MPJ të Federatës Ruse Sergei Lavrov i quajti të pahijshme, të pasjellshme
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
Shkurt 2012
Kalendari i ngjarjeve
Shkurt 2012
1
2
3
4
5
10
11
12
14
15
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29