×
Nicolas Maduro, 2013

Një pjesë e konsiderueshme e Venezuelës, duke përfshirë edhe kryeqytetin Karakas, ka mbetur pa drita për shkak të ndërprerjes së furnizimit me energji elektrike. 

Presidenti i Venezuelës Nicolas Maduro u bëri thirrje bashkëqytetarëve që të bojkotojnë shtypin borgjez, "i cili mbështet tregtarët e korruptuar që vjedhin".

Presidenti i Venezuelës Nicolas Maduro njoftoi të enjten krijimin e Departamentit për arritjen e lumturisë më të madhe sociale.

Venezuela deri në vitin 2019 do të likujdojë plotësisht varfërinë, premtoi ditën e enjte Presidenti i vendit, Nicolas Maduro.

Presidenti i Venezuelës Nicolas Maduro iu drejtua Asamblesë Kombëtare me kërkesën për t'i dhënë atij kompetenca të veçanta, për të luftuar korrupsionin dhe "sabotimin ekonomik".

Kryetari i shtetit i Venezuelës Nicolas Maduro shprehu mbështetjen për nismën e nominimit të Presidentit të Rusisë Vladimir Putin për Çmimin Nobel për Paqe, duke vënë në dukje se veprimet e tij e shpëtuan botën nga lufta në Siri.

Presidenti i Venezuelës Nicolas Maduro u detyrua të hiqte dorë nga udhëtimi për në Nju Jork, ku ai duhej të mbante një fjalim në sesionin e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, për shkak se kundër tij ishin përgatitur provokime, deklaroi ai në një intervistë për televizionin lokal.

Presideni i Venezuelës, Nicolas Mudaro, i cili ndodhej për një vizitë zyrtare në Kinë, po kthehet në kryeqytetin e Venezuelës, Karakas, dhe ka shumë mundësi, të mos marrë pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së në Nju Jork.

SHBA-ja ndaloi fluturimin e Presidentit të Venezuelës, Nicolas Maduro, në hapësirën ajrore mbi Porto Riko.

Presidenti i Venezuelës Nicolas Maduro ra nga biçikleta e tij gjatë një shëtitjeje ceremoniale me biçikletë.

Presidenti i Venezuelës Nicolas Maduro foli të hënën mbi gjoja realizimin në muajin tetor të planit të një komploti kundër vendit të inskenuar nga jashtë dhe i bëri thirrje popullit të jetë i përgatitur për t’i bërë ballë provokimeve.

Presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro, e quajti incidentin e madh që ndodhi të martën në rrjetin kombëtar të energjisë elektrike "provë të grushtit të shtetit të drejtuar kundër popullit".

Presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro, premtoi të krijojë një llogari të veçantë në rrjetin e mikroblogeve Twitter në gjuhën ruse.

Presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro, i dërgoi një letër Presidentit të SHBA-së Barack Obama, duke u përpjekur ta bindë atë të heqë dorë nga ndërhyrja ushtarake në konfliktin sirian.

Presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro, deklaroi të mërkurën në lidhje me koinçidencën në kohë të planeve, që dyshohet të kishin për qëllim vrasjen e tij, dhe pushtimit amerikan të Sirisë.

Presidenti i Venezuelës Nicolas Maduro shprehu bindjen e tij se dikush ka shkaktuar qëllimisht sëmundjen kancerogjene, nga e cila vdiq paraardhësi i tij në postin e Presidentit, Hugo Chavez.

Në Venezuelë u arrestuan dy shtetas kolumbianë të dyshuar për komplotimin e vrasjes së Presidentit Nicolas Maduro.

Snajperi duhet të qëllonte mbi Presidentin e Venezuelës, Nicolas Maduro, më 24 korrik, në kuadër të operacionit të planifikuar "Babe".

Presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro, deklaroi se është i gatshëm të rifillojë dialogun me Shtetet e Bashkuara të Amerikës në qoftë se Uashingtoni do të heqë dorë nga "pozita perandorake" dhe do të ndryshojë qëndrimin e vet ndaj Karakasit.

Autoritetet e Venezuelës konfirmuan se kanë marrë një kërkesë për azil politik nga ana e ish-bashkëpunëtorit të CIA-s, Edward Snowden.

Publikimet e mëparshme
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2013
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2013
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31