×
Sport Qershor 2013
Ceremonia e Hapjes dhe Mbylljes së Universiadës XXVII Verore Mbarëbotërore 2013 në Kazan, si dhe garat sportive do të transmetohen në televizion në 105 vende të botës. Kanalet kryesore do të jenë "Eurosport", "Rossia 2" dhe "TNV" (Tatarstan - Novij Bek).
Anchorage - qyteti më i madh i Alaskës - shprehu dëshirën për të zhvilluar Lojërat Olimpike Dimërore në vititn 2026.
Në Universiadën e XXVII-të Verore Botërore do të marrin pjesë përfaqësuesit e 162 vendeve. Ky është një rekord në historinë e Lojrave Universitare.
Tenistja amerikane Venus Williams nuk do të marrë pjesë në kampionatin e Wimbledon. Për këtë Venus Williams njoftoi në faqen e saj në Facebook.
Çiklisti i ekipit rus "Katjusha", Aleksandër Kristoff, zuri vendin e 5-të në fazë
Në radhët e ekipit kombëtar rus u përfshinë 25 kampionë olimpikë, 50 medalistë të Lojrave Olimpike si dhe më shumë se 100 mjeshtra sporti të nivelit ndërkombëtar.
Ditën e mërkurë në një konferencë për shtyp organizator
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Qershor 2013
Kalendari i ngjarjeve
Qershor 2013
1
2
3
4
6
7
8
9
11
13
14
15
16
17
18
20
22
23
24
25
28
29
30