×
Sport Maj 2013
Të gjitha biletat për ceremoninë e hapjes së Universiadës të vitit 2013, e cila do të mbahet më 6 korrik në kryeqytetin e Tartarstanit - Kazan, janë shitur, njoftoi sot Drejtori i Përgjithshëm i Drejtorisë ekzekutive "Kazan-2013", Vladimir Leonov.
Presidenti i Komitetit Olimpik Ndërkombëtar, Jacques Rogge, vë në dukje ritmin e lartë të përgatitjes për Lojrat Olimpike Dimërore të vitit 2014 në Soçi dhe mendon se ato do të jenë "fantastike".
Sot në Shën Petersburg u zhvillua prezantimi i medaljeve olimpike dhe paralimpike të “So
Tre lloje të disiplinave sportive - mundja, bejsbolli e softbolli, squash - hynë në listën e shkurtër për përfshirje në programin e Olimpiadës Verore të vitit 2020, njoftoi Zëdhënësi i Komitetit Olimpik Ndërkombëtar, Mark Adams.
Komiteti Ekzekutiv i Komitetit Olimpik Ndërkombëtar (IOC) ka nisur një vizitë 3-ditore në Shën Petersburg.
Shpenzimet për përgatitjen dhe zhvillimin në Rusi të Kampionatit Botëror të Futbollit në vitin 2018 do të arrijnë në rreth 16.5 miliardë euro, njofton gazeta ruse "Vedomosti" (russ.
Kampionati Botëror i Hokejit në vitin 2017 do të mbahet në Francë dhe Gjermani.
Tenistja ruse Maria Sharapova vendosi të përfundojë para kohe luftën në Turneun e Tenisit në Romë për shkak të disa "problemeve fizike", njofton Agjencia Reuters.
Ekipi kombëtar rus i hokejit u mund sot nga ekipi përfaqësues i SHBA-së në çerekfinalen e Kupës së Botës, e cila po zhvillohet në Stokholm dhe Helsinki, duke përfunduar kështu luftën e mëtejshme për medalje.
Presidenti i Rusisë Vladimir Putin futi në fuqi, gjatë periudhës së zhvillimit të garave sportive ndërkombëtare, regjimin pa viza për sportistët e huaj, trajnerët e tyre, gjyqtarët sportivë dhe anëtarët e delegacioneve të huaja zyrtare.
Tenistja ruse Maria Sharapova mundi sportisten gjermane Sabine Lisicki dhe doli në çerekfinalen e turneut të Madridit. Për daljen në gjysmëfinale Maria Sharapova do të ndeshet me tenisten Daniela Hantuchova nga Sllovakia ose me përfaqësuesen e Estonisë Kaia Kanepi.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2013
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2013
1
2
3
4
5
6
7
8
10
11
12
14
15
18
19
20
21
22
23
25
26
27
28
31